Kalendarz podstawą dobrego zorganizowania

Dobre zorganizowanie naszego czasu pozwala nam na lepsze przygotowanie do pracy czy szkoły ale także czyni nas szczęśliwszymi – pomijamy element stresu, kiedy gubimy kolejną rzecz lub zapominamy o wizycie u lekarza. Jak być zorganizowanym i poprawić swoją efektywność?

Fototapety do kuchni
http://produkcjafototapet.pl/
Fototapety ścienne, fotookleiny, druk na szkle.
Podkreślimy indywidualny charakter Twojego mieszkania.

1. Zapisuj rzeczy

Wszyscy znamy kogoś, kto pamięta o urodzinach każdego ze swoich stu znajomych i zawsze wysyła kartki co święta. Cudowna pamięć do dat? Niekoniecznie. Nie ma takiego rozumku, który byłby w stanie zapamiętać tyle dat urodzin i świąt a co najlepsze, pamiętać o wcześniejszym wysłaniu kartki. Jak zatem zapamiętać to wszystko? Sprawa jest prosta, zapisuj wszystko.

Kawałek kartki i długopis to droga do zapamiętywania rzeczy. Dobry kalendarz książkowy z idealnie wytyczonym miejscem na notatki pozwoli Ci pamiętać o każdych urodzinach, kolokwiach czy meetingach w pracy. Jeśli jesteś fanem technologii, wypróbuj aplikacje na smartphony czy laptopy, które pozwolą Ci zapisywać swoje pomysły i przypomnienia. Zapamiętywanie dat tylko skomplikuje Twój wypracowany system zapominania o wszystkim! Spisuj wszystko, od listy zakupów po ważne daty i wydarzenia.

2. Plan i deadline’y

Zorganizowani ludzie nie marnują czasu. Zawsze planują swój czas tak, by wszystko ze sobą współgrało jednocześnie zachowując najwyższy poziom produktywności. Podstawą planowania czasu są rozpiski na każdy dzień i tydzień. Zapisywanie swoich celów i wyznaczanie ścieżki by skończyć plan w jak najbardziej efektywny sposób to klasyk zasad planowania. Podobnie sytuacja ma się z drugiej strony, jeśli będziesz żyć z brakiem jakichkolwiek zasad zorganizowania, zabraknie Ci czasu i miejsca na sukces i czasowe kończenie pracy.

3. Prokrastynacja

Im odwlekasz zrobienie czegoś, tym trudniej jest Ci to zrobić. Jeśli chcesz by Twoje życie było mniej stresujące i wymagające, spróbuj wszystko wykonywać jak tylko masz na to czas. Włożenie sił w to, by wykonać proces jak najszybciej pozwoli Ci na pozbycie się późniejszych trosk i przede wszystkim- zwiększy Twoją produktywność. Dla eksperymentu spróbuj wymyślić jedną rzecz, którą mógłbyś w swoim życiu zorganizować. Zapisz co musisz po kolej wykonać by ukończyć zadanie. Jeśli możliwe jest wykonanie planu, spróbuj zrobić go jak najszybciej potrafisz.

4. Organizacja pracy pracowników

Jeśli jesteś pracodawcą bądź zarządzasz grupą ludzi, doskonale wiesz, że organizacja to podstawa działania dobrego przedsiębiorstwa. Tutaj nie ma czegoś takiego jak zapamiętywanie rzeczy i nie spisywanie ich na kartkę. Każdy pracownik powinien być wyposażony w kalendarz biurkowy bądź podkład biurkowy, który pozwoli mu kontrolować swoją pracę. Dobrze jest też wprowadzać systemy raportowania postępów oraz punktowe opracowywanie planu działania. W internecie można też znaleźć sporo aplikacji poświęconych zarządzani grupą.

Spróbuj założyć kalendarz każdej grupie, którą zarządzasz. W ten sposób będziesz mógł kontrolować przebieg prac oraz produktywność danej grupy. Łączenie osobnych sektorów może wprowadzić chaos i niepotrzebny zamęt podczas współpracy. Zapisuj w nim każdą rzecz tak, by nic nie umknęło ani Tobie ani Twoim podwładnym.