Kalendarz DIY

Nie raz zdarza się, że człowiek mimo ogromnej chęci nie potrafi znaleźć dla siebie tego jedynego, wymarzonego w swojej głowie kalendarza. Co wtedy? Czy powinniśmy kupić taki, który nam nie odpowiada kształtem/wyglądem/zawartością? Odpowiedź jest krótka- nie. Wystarczy trochę inwencji twórczej, godzina wolnego czasu i chęć do działania.

Barwna okładka

Jeśli marzy Ci się okładka rodem z pinteresta lub tumblra, dlaczego by nie zrobić jej samemu? Wszystko czego potrzebujesz to kalendaria do kalendarzy – tutaj wybór jest Twój, jaki projekt wybierzesz i jak dostosujesz kolumny pod swój tryb życia. Co do okładki, często wykorzystuje się tutaj małe wąskie segregatory, które okleja się czy to ozdobnym papierem czy tasiemkami. Tutaj przyda się też dryg artystyczny – możesz w końcu przyozdobić okładkę rysunkiem lub motywującym napisem. Pamiętaj tylko, by zabezpieczyć swoje dzieło okładką lub lakierem, inaczej przy częstym użytkowaniu Twoja okładka z pewnością się zniszczy.

Mały planner

To jest opcja dla każdej osoby, która lubi kontrolować wszystko w swoim życiu, od tempa biegu po zawartość tabelek w kalendarzu. Zaprojektuj swój kalendarz sam – czy to za pomocą pakietu Office czy też używając bardziej zaawansowanych programów graficznych. Bardzo często można znaleźć w internecie gotowe szabloniki takich kalendarzy, jedyne co Ty musisz zrobić to zmienić czcionki/kolory czy dodać ozdoby. Tutaj króluje Twoja oryginalność i kreatywność. Gotowy projekt możesz wydrukować na zwykłym papierze lub wybrać lepszą opcję i wydrukować tabelki na grubszym papierze w drukarni.

Rodzinny kalendarz

Kalendarze trójdzielne znane są ze swojego połączenia z barwną fotografią. Bardzo często robiąc zdjęcia u fotografa, proponuje on dodatkową usługę w postaci projektu kalendarzu. Jeśli dobrze zaplanujemy zdjęcia jakie chcemy użyć, kalendarz świetnie sprawdzi się w naszym domu, wdzięcznie przypominając o ubiegłych wakacjach czy ulubionym zdjęciu córki.

Okładka ulubionej książki

Czasem zdarza się, że nawet po 10 latach wciąż nie możemy się napatrzeć na okładkę danej książki. Pytanie brzmi, dlaczego by jej nie mieć zawsze przy sobie? Poszukaj w antykwariatach swojej ulubionej książki (strony zamierzamy usunąć ze środka, więc własny egzemplarz byłby niewskazany ) a następnie odpowiednio delikatnie usuń z niej strony. Kiedy zostanie Ci sama okładka, zabezpiecz ją czy to folią czy plastikowa okładką i zajmij się tworzeniem zawartości. Czasem do książek można wkleić pierścienie z wewnątrz segregatora, jeśli jednak Twoja książka ma miękką okładkę spróbuj kalendarza do kalendarza zawiesić na tasiemce – pamiętaj tylko, by wzmocnić grzbiet książki, inaczej może się on przerwać.

Ulubiony notes

Jeśli nie lubisz z góry narzuconych standardów może spróbuj przerobić czysty notes na kalendarz z Twoich marzeń? Dodatkowe rysunki, miejsce na cytaty czy obliczenia. Nikt nie powiedział, że trzymanie się standardów to podstawa! Póki Twój kalendarz odpowiada Twoim potrzebom ale i pomaga Ci być bardziej zorganizowanym to można to nazwać sukcesem.